Schronisko Łódź dla Bezdomnych Zwierząt - animanti

SCHRONISKO

277


Odwiedziny
profilu
1
Dodane
artykuły
2
Dodane
zdjęcia
0
Dodane
filmy
Otrzymane
głosy

OPIS SCHRONISKA

Schronisko Łódź Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Łodzi

Schronisko Łódź oddaje zwierzęta do adopcji od wtorku do czwartku w godzinach 12:00-16:00 oraz w weekendy od 10:00 do 14:00.

Poniedziałki i piątki są dniami BEZ adopcji. W te dni schronisko zamknięte jest dla osób zdecydowanych na adopcję.
Właściciele swoich zwierząt mogą odbierać zguby codziennie w godzinach pracy schroniska (od 8:00-16:00).
Znalezione zwierzęta są przyjmowane całą dobę siedem dni w tygodniu.

Schronisko Łódź Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Łodzi przyjmuje darowizny na rzecz zwierząt wpłacane na niżej wymienione konta:

12 1560 0013 2025 0003 5161 0001   –   Darowizny

68 1560 0013 2030 6380 6000 0007   –   Darowizny – Karma i leczenie

41 1560 0013 2030 6380 6000 0008   –   Darowizny – Wyposażenie

14 1560 0013 2030 6380 6000 0009   –   Darowizny – Adopcje wirtualne

Schronisko Łódź Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Łodzi Schronisko jest jednostką budżetową Gminy Łódź. Organizacyjnie jest podporządkowane Wydziałowi Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Łodzi.

Działalność

1. Chipowanie psów

Znakowanie psów poprzez chipowanie i ich rejestracja to wspaniałe rozwiązanie problemu zaginionych psów. Chipowanie polega na wprowadzeniu pod skórę zwierzęcia mikrochipu, zawierającego unikalny 15 – cyfrowy kod, do którego przypisane są w komputerowej bazie danych informacje o psie oraz nazwisko i adres właściciela. W przypadku gdy zaginiony, oznakowany pies trafi do Schroniska możemy za pomocą specjalnego czytnika odczytać jego dane i poinformować właściciela o miejscu pobytu pupila. Dlatego też chipowanie jest takie ważne – pozwala ono na identyfikacje psa i znalezienie jego właściciela nawet w przypadku, gdy pies zagubi się daleko od domu. Polecamy więc zachipowanie swojego psa, można to zrobić w wielu lecznicach weterynaryjnych w Łodzi.

W naszym schronisku wszystkie dorosłe psy są zachipowane – funkcjonuje u nas system elektronicznej rejestracji i identyfikacji zwierząt p.n. Indexel.

Mamy nadzieję, że w przyszłości każdy pies zostanie zarejestrowany i oznakowany, ułatwi to i przyspieszy odnajdywanie zaginionego psa.

Oznakowanie psa wymagane jest obecnie przy wyjazdach zagranicznych do państw Unii Europejskiej – numer microchipa i data szczepienia wpisywane są do paszportu zwierzęcia. Mikrochipy, które stosujemy w Schronisku spełniają wymagania normy ISO 11784

Norma ISO 11784 określa parametry kodu numerycznego – kod 38 bitowy, w którym zawarte są , z góry ustalone kody identyfikacyjne np. 3-cyfrowy kod państwa. Mikroprocesory są całkowicie bezpieczne i obojętne dla organizmu. Trwałość mikroprocesora jest nieograniczona, przewidziana na cały okres życia zwierzęcia. Wzbudzenie mikroprocesora następuje na skutek oddziaływania pola magnetycznego wytwarzanego przez czytnik. Podskórne wprowadzenie mikroprocesora jest zabiegiem prostym, niebolesnym, nie wywołującym stresu i nie wymagającym usypiania zwierząt. Może być wykonane w trakcie przeprowadzania rutynowych szczepień.

 2. Ograniczanie populacji bezdomnych zwierząt

Dlaczego to takie ważne? Sterylizacja i kastracja oraz antykoncepcja zapobiega przypadkowym pokryciom samic, a co za tym idzie – niechcianemu potomstwu. Jakże często bowiem zdarzają się przypadki, że suka bądź kotka ma młode, z którymi ludzie nie mają co zrobić – starają się rozdać po znajomych, dają ogłoszenia, czy po prostu oddają do schroniska, usypiają, a niektórzy nawet wyrzucają (!). Przecież czasami wystarczy chwila nieuwagi – gdy suczka ma cieczkę czy kotka jest w okresie rui. To tyczy się oczywiście zwierząt, które mają domy i których właściciele i tak starają się, aby uniknąć takich wypadków. Większym problemem są rozmnażające się zwierzęta bezdomne. W ten sposób rośnie populacja bezpańskich zwierząt, na terenach wiejskich/leśnych tworzą się sfory psów, które mogą zagrażać człowiekowi, a w miastach po prostu przybywa błąkających się psów, trafiających potem do schroniska (stąd schroniska są takie przepełnione), czy kotów zamieszkujących piwnice, w których zaczyna roić się od pcheł. Wśród psów zdarzają się także „niedopasowane pary” – duży samiec i mała suka – kiedy to poród kończy się często śmiercią dla samicy.

 Schronisko Łódź, Marmurowa 4
województwo łódzkie
kontakt telefoniczny: 42 656 78 42
e-mail:
administracja i sprawy inne: schronisko.biuro@o2.pl
adopcje: schronisko_adopcje@o2.pl
adopcje wirtualne: schronisko.wirtualne@o2.pl
gabinet weterynaryjny: schronisko.gabinet@o2.pl
płace: schronisko.place1@o2.pl
kadry: schroniskokadry@o2.pl
księgowosć: schronisko.ksiegowosc@o2.pl
wolontariat: schronisko_wolontariat@o2.pl


www.schronisko-lodz.pl

KADRA

Animanti-2

Animanti-2

Stanowisko

GALERIA

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
Ok