Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce - animanti

SCHRONISKO

164


Odwiedziny
profilu
1
Dodane
artykuły
2
Dodane
zdjęcia
0
Dodane
filmy
Otrzymane
głosy
 • Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce
  Nazwa firmy
  mazowieckie
  Województwo
  Warszawa
  Miasto
  Noakowskiego 4
  Ulica
  48 22 825 75 35
  Telefon
  Warszawa
  email

 • Poniedziałek

  Wtorek

  Środa

  Czwartek

  Piątek

  Sobota

  Niedziela

 • Certyfikaty

 • Promocje

OPIS SCHRONISKA

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, z początku działające tylko na terenie Warszawy, szybko rozrosło się na inne regiony Polski. Kolejne oddziały otwierały się w Płocku, Włocławku, Radomiu i Częstochowie.
Polski TOZ jest drugą organizacją tego typu na świecie. Wcześniej powstało jedynie brytyjskie – Królewskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami RSPCA (Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals). W pierwszych latach TOZ działał jedynie na terenie zaboru rosyjskiego. Już w 1875 roku powstały oddziały na terenie zaboru austriackiego.

TOZ przeżywał wiele trudnych okresów. W 1895 roku Warszawskie Towarzystwo zostało podporządkowane rosyjskiej organizacji ochrony zwierząt z siedzibą w Petersburgu. Nie trwało to jednak długo i w 1905 roku uniezależniło się, przetrwało więc 50 lat niewoli. W czasie I wojny światowej nie mogło prowadzić zorganizowanej działalności, lecz pomoc i opieka nad zwierzętami nadal prowadzona była siłami społecznymi. Obecnie blisko 90 jednostek terenowych za główne cele statutowe wyznaczyło sobie działanie na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt, poszanowania ich, objęcia ochroną i otoczenia opieką, kształtowanie właściwego stosunku do zwierząt, działanie na rzecz ochrony środowiska.

 

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce
ul. Noakowskiego 4, 00-666 Warszawa
REGON: 007025664
NIP: 5261737771
Numer KRS: 0000154454


www.animanti.com

KADRA

Animanti-2

Animanti-2

Stanowisko

GALERIA

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
Ok